Search Site

This search form uses an instant search feature. As you type, search results will appear automatically below the search field. When you've entered you desired search terms use tab to navigate through the available results and hit enter to open the selected page or document.
2019 TMS Showcase Schedule
2019 TMS Showcase Schedule
Daniel Gott
Monday, May 20, 2019

Media Center

GYM

8:30

Neveah Bowers - Singing

8:35

Connor Campbell - Clarinet

8:40

Maurissa Bonta - Ukulele & Singing

8:40

Isabella Urton and Chy Turner - Dance

8:45

Lydia Leininger - Piano

8:45

Ronald Woods -Drums

8:50

Trent Villacampa - Trumpet

8:50

Aaliyah Bryant - Dance

8:55

Jesse Ledbetter - Trumpet

8:55

Kambrea Brown & Allie Woodworth

9:00

Tremaine Boyle - Guitar

9:00

Michael Nyakoojo - Dance

9:05

Tucker Otto - Guitar

9:05

Laylah Clause & Kinsley Otto - Dance

9:10

Hannah Oshel & Mackenzie Lewis - Singing

9:10

Elijah Miller - Bells

9:15

Caleb Campbell & Kera Boyle - Duet

9:15

Michael Hiles - Drums

9:20

Azenith Ybanez - Singing

9:20

Avery Clark - Dance

9:25

Shayla Chapman & Tymberlyn White - Duet

9:25

Garrison Otto & Peyton Selby -  Basketball

9:30

Alyssa Bunnell & Claudia Olivo - Duet

9:30

Robert Muselman - 1on1 Basketball

9:35

Isaac Bonta - Saxaphone

9:35

Jarek Habelitz and Nick Lawrence - Backflip, & Erica Lovett - Handstand

9:40

Isaac Dixon - Piano

9:40

Jazmin Parrent - Hoverboarding \

Kaydience Wires - Rollerblade with Flag

9:45

Colton Hammond - Guitar and Sing

9:45

Dodgeball - Bradyn Sager, Jacob Gibson, Nathan Stark, Gabe Stark, Cayden Spears, Seth Doolittle, Austin Brown, Victor Markell, Maverick Stieh, Maverick Sole, Zach Lawrence, Dacoata Thomas

9:50

Isaac Dixon - Piano

9:50

9:55

Rylan Ebersold - Trumpet

9:55

Commons

Mrs.Beck’s Room 404

8:45

Krysta McCullough - Makeup

Eliana Cowling - Cooking Competition

Kimberly Otto - Painting

Arianna Ortega - Cooking Competition

Brady Tobias - Fishing Equipment

Keagan Croy - Cooking Competition

Link Day - Magic

Reece Weldon - Cooking Competition

Makenzee Epperson - Forensic Biology

Kali Burchett - Cooking Competition

Kameron Foster & Cole Whitham - Rubiks

Logan Roberts - Turtle

Aidan Overton & Ben Shuler - Pokemon

Andrea Lotz - Cups

Myah Esquival - Card Tricks

Titus Kottwitz - Magic

Socha Scott - PomPom Making